5 kroków do poprawienia swoich umiejętności mówienia po angielsku

Liczne organizacje i firmy zaczęły uznawać „mówienie po angielsku” za obowiązkowe nawet wtedy, kiedy ubiegasz się o pracę czy idziesz wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej. To ważne, żeby przyswoić język angielski, tak jakby był językiem ojczystym. Mówienie po angielsku z łatwością i bezbłędnie zajmie trochę czasu i zaakceptujesz to, ale czy potrafisz zniwelować swój akcent?

Cóż, tak! Tak, potrafisz.

Jak się do tego zabrać?

Zacznij od wprowadzenia kliku regularnych ćwiczeń w swoim codziennym stylu życia. Im więcej ćwiczysz mówienie po angielsku, tym szybciej proces uczenia się skończy się i wkrótce będziesz mógł mówić jak rodowity Anglik. Nie martw się o to, czy przejmiesz akcent brytyjski czy amerykański, zamiast tego dąż do przyswojenia poprawnego angielskiego.

5 istotnych kroków w procesie:
Obserwacja – Uważnie obserwuj ruchy ust, tych, którzy biegle mówią po angielsku. Powoli i łagodnie powtarzaj w ten sam sposób (naśladuj) to, co ci właśnie powiedzieli. Pomoże ci to złapać intonację i rytm ich mowy.

Zwolnij – Tak, oczywiście, to ekscytujące dostosować się do języka, ale spróbuj mówić powoli dopóki nie będziesz miłą kontroli nad akcentem i tempem. Nie martw się o to, że twój słuchacz denerwuje się twoją powolną mową. Lepiej mówić wolniej niż źle po angielsku.

Muzyka dla duszy – Słuchaj powolnych i kojących przebojów angielskich, co da ci szansę słuchania i rozumienia wymowy słów tak samo jak akcentu, który używany jest w ścieżce dźwiękowej. Staraj się nie być zbytnio pod wpływem takich piosenek i utrzymać akcent, w którym czujesz się komfortowo.

Używaj słownika – Zaznajamiaj się dobrze ze słowami, które cię nurtują. Kładź nacisk na słowa, których nie możesz wymówić. Słownik angielskiego pomoże ci sprawdzić prawidłową wymowę słów, które doprowadzają cię do szału.

Czytaj na głos – Udowodniono, że czytanie na głos po angielsku codziennie przez krótki okres trzech miesięcy rozwija silne mięśnie twarzy, co jest niezmiernie istotne zwłaszcza przy uczeniu się i przyswajaniu nowego języka.

Z pewnością będziesz w stanie zmienić sposób w jaki mówisz, ale bycie cierpliwym, to coś w co potrzebujesz zainwestować razem z poświęceniem i pragnieniem, żeby uzyskać stałą kontrolę nad językiem angielskim. To nie stanie się z dnia na dzień, więc daj sobie czas! Oczekiwanie na natychmiastowe rezultaty albo rezygnowanie zbyt wcześnie nie poprawi twoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim ani twojego słownictwa angielskiego.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s