3 najlepsze wskazówki jak mówić po angielsku płynnie

Jeśli szukasz jakiś wskazówek, by mówić po angielsku płynnie, jesteś we właściwym miejscu. Ten artykuł jest dla ciebie! Pokażę ci trzy sposoby jak pracować nad swoimi umiejętnościami mówienia. Oto one!

1. Myśl po angielsku

Nie myśl w ojczystym języku, gdy mówisz po angielsku. Spowalnia cię to, a ty nie możesz mówić płynnie, jeśli stale tłumaczysz z ojczystego języka na angielski. Za każdym razem, gdy odkryjesz, że myślisz w swoim ojczystym języku, gdy rozmawiasz po angielsku, przestań tak robić!

2. Nie polegaj na biernych metodach

Wielu ludzi mówi, że jeśli chcesz nauczyć się mówić płynnie po angielsku, powinieneś dużo słuchać. OK, to bardzo pomocne, ale nie możesz polegać tylko na biernych metodach. Jeśli chcesz nauczyć się mówić, musisz mówić. Mów po angielsku dużo. Nie musisz rozmawiać z rodowitym mówcą, możesz także rozmawiać z innymi uczącymi się (na przykład twoimi przyjaciółmi) albo nawet mówić do siebie.

3. Bądź pewny siebie

Uczenie się języków obcych to nie tylko uczenie się języków. To także uczenie się umiejętności nawiązywania kontaktu i komunikacji. Zatem nie koncentruj się tylko na samym języku, ale także na swojej pewności siebie, ponieważ jeśli nie jesteś pewny siebie, nie możesz mówić płynnie.

Prawdopodobnie boisz się, że popełnisz błędy, że nie zrozumiesz innych ludzi, itp. To prawda, będą problemy – one są nieuniknione. Jednak tylko popełniając błędy i zwalczając swoją nieśmiałość możesz nauczyć się jak mówić po angielsku płynnie.

Jeśli naprawdę chcesz mówić  po angielsku płynnie, możesz to zrobić. To wszystko tylko kwestia regularnych ćwiczeń. Zatem na co czekasz? Idź i ćwicz zamiast szukać magicznej pigułki (ona nie istnieje!).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „3 najlepsze wskazówki jak mówić po angielsku płynnie

  1. Ciekawe porady. Tutaj możesz poznać 10 tipsów jak mówić po angielsku płynnie. Najważniejsza zasada to słuchać angielskiego.
    http://angielskifluent.pl/blog/10-tipsow-jak-mowic-po-angielsku/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s