10 sposobów jak możesz nauczyć się mówić po angielsku.

Ucz się angielskiego również w domuNauka angielskiego w domu daje zdecydowane przyśpieszenie w nauce. Poleganie tylko na zajęciach językowych w szkołach to za mało. Praktykuj angielski w domu.

Nie wyznaczaj celów biegłości – Przenigdy nie popełniaj błędu ustalania „ilości słów mówionych na minutę” jako swojego celu. Jest to destrukcyjne, ponieważ nie pozwala umysłowi pracować naprawdę konstruktywnie bez presji.

Bądź naturalny – Pozwól, by wszystko działo się naturalnie. Gdy będziesz więcej czytał po angielsku i przekształcisz słowo czytane w słowo mówione, twoja prędkość stopniowo się zwiększy. Nie bądź sztuczny.

Czytaj, czytaj, czytaj – Jeśli czytasz więcej, zwiększy się twoja pewność siebie odnośnie pewnych spraw, tematów. Zaczniesz posiadać wiedzę. Rozwiniesz wewnętrzną, naturalną siłę. To tylko kwestia czasu, że zacznie to być widoczne na twojej twarzy.

Pisz przynajmniej 1 pracę dziennie – Jest to podstawowy test tego, czego się uczysz i czy w ogóle czegoś się uczysz. Weź zwykłą kartkę, pomyśl nad tematem i napisz pracę (maksymalnie 300 słów) na ten temat. Rób tak każdego dnia. Zmusi cię to w bardzo skuteczny sposób, by podnieść swój poziom.

Ucz się przynajmniej 5 nowych zwrotów angielskich dziennie – Spróbuj uczyć się każdego dnia 5 nowych angielskich zwrotów. Buduj z nimi zdania. Dzięki temu stworzysz ramy dla nieprzerwanej nauki miesiącami lub latami. Angielskie zwroty to bardzo pożyteczny sposób.

Bądź miarowy, gdy mówisz – Nie próbuj przewyższać nikogo w grupie. Niech zajmie ci to kilka sekund, zanim zareagujesz (powiedzmy 2 lub 3 sekundy). Zagwarantuje to, że nie będziesz zbyt ostro, natychmiastowo czy źle reagować.

Rozmawiaj po angielsku po angielsku – Nigdy nie będziesz się wstydził, że to robisz. Rób to ciągle, regularnie. Rozwinie to twój język.

Krzycz, przynajmniej raz dziennie – Idź na dach, dosłownie, i krzycz głośno. Rób tak przez kilka minut. Mów coś sensownego, jeśli umiesz. Wyćwiczy to twój umysł, by nie bał się niczego. Oczywiście, jeśli będziesz to robił gdzieś indziej, ludzie mogą cię pobić 🙂

Kochaj siebie za to jakim jesteś – To może być najbardziej istotny krok. Jeśli nienawidzisz siebie za to, że nie jesteś biegłym mówcą angielskiego (jak za jakikolwiek inną rzecz, którą przyjąłeś) twój zmysł wartości samego siebie będzie zniszczony. Nie pozwól, by ci się to przytrafiło.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s